Bakan Kasapoğlu’ndan Taekwondoculara Ziyaret

Bakan Kasapoğlu’ndan Taekwondoculara Ziyaret
31 Temmuz 2019 Çarşamba , 15:03
Okunma: 1489
0 Yorum

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları için hazırlıklarını sürdüren Kadın Taekwondo Milli Takımı kampına sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, moral verdi.

 İstanbul’da düzenlenen kampta milli sporcularla tek tek ilgilenen Bakan Kasapoğlu, Teknik Direktör Ali Şahin’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Bakan Kasapoğlu, imkan buldukça sporcuları kamplarda ziyaret ettiğini belirtirken, kampların, sporcuların kendilerini müsabakalara hazırladıkları en önemli organizasyonlar olduğunu dile getirdi. Bakan Kasapoğlu, ‘’Kamplarda bulunmak, sporcularımızın durumlarını gözlemleme, hasbihal etme ve ihtiyaç noktasında ki konuları konuşmak ve onlara moral vermek açısından güzel bir imkân oluyor” ifadelerini kulandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her zaman sporcuların yanında olduğunu dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Bugün de taekwondodaki kızlarımızla bir araya geldik, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında müsabakalara katılacaklar. Bu müsabakalara yönelik hazırlıklarını yapıyorlar. 2020’deki Tokyo Olimpiyatları bizim en önemli gündemimiz. Hem o sürece yönelik hem de önümüzdeki müsabakalara yönelik hazırlıklarını konuştuk” dedi.

Bakan Kasapoğlu, sıklıkla sporcuları kamplarda ziyaret etmeye devam edeceğini bildirirken, Erkek Milli Takımı’nın da Ankara Eryaman’da çalışmaya başladığını, 15 gün sürecek kampta onları da ilk fırsatta ziyaret edeceğini söyledi.

Tüm branşlardaki sporcuları kamp yaptıkları yerlerde ziyaret edeceğini ifade eden Bakan Kasapoğlu, ‘’Sporcularımızla olan irtibatımız, diyaloğumuz, onların ihtiyaçları ve yarınlara güçlü bir şekilde hazırlanarak bayrağımızı temsil etmelerini güçlü bir şekilde ortaya koymaları açısından devam edecek” diye konuştu.

Kadın Taekwondo Milli Takımı kampındaki milli sporcularla tek tek sohbet eden Bakan Kasapoğlu, sporcuların ihtiyaçları konusunda da bilgi aldı. Bakan Kasapoğlu, “Sporcularımız, teknik heyetlerimiz ve yöneticilerimizle görüşmelerimiz devam edecek. Bu süreçte kıymetli sporcularımızla, kıymetli gençlerimizle yarınlara yürüyüşümüz devam edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye Taekwondo Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, Bakan Kasapoğlu’nun ziyaretinin kendilerine büyük moral olduğunu belirterek, çalışmalarının en iyi şekilde devam ettiğini söyledi. Şahin, spora yön verenlerinin bu şekildeki ziyaretlerinin önemini vurguladı.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
© 2007-2018 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.