taekwondo Haber-taekwondo Haberleri
http://www.taekwondohaber.com

Rekoru kıran Taipei 2018 Dünya Taekwondo Poomsae
Şampiyonası, Kore finaliyle sona erdi
TAIPEI CITY, Çin Taipei (18 Kasım 2018) - Rekor kıran Taipei 2018 Dünya Taekwondo Poomsae Şampiyonaları, final gününde Portekiz, İran, Çin Taipei ve Kore altın madalyalarıyla bugün sona erdi.
Chinese Taipei şampiyonası ve 23 üçüncü altın madalya kazandı rd 17. Eduarda Ferraz 65 yaş üstü birey kadında Portekiz için nadir bir altın madalya kazandı üzerinde Cecilia Lee serbestte Meksika'nın üçüncü altın kazandı serbest karışık takımda galibiyetiyle toplam madalya 17 yaşından küçük bir dişi, milletine genel sıralamada üçüncü sırayı kazandı. İranlı Ali Salmani, İran'ın şampiyonluğunu yaptığı altın madalyayı, 40.'ın altında kazandı ve ülkesinin dördüncü sıradaki yerini aldı.
tanınan poomse MVP ödüllendirme töreni, Jaewon LEE (KOR, Sağ), Paula Fregoso (MEX, Sol) 4. gündeKore son günlerde Şampiyonalarda mükemmel formunu korudu, 17 kategoride tanınan poomsae çifti genç ve serbest stil çifti kazandı. Chang-Hyun Lee ve Jooyeong Lee, milletlerini bireysel erkek ve kadın erkeklerde altın madalya kazandı.
Kore, ilk beşte kalan Çinli Taipei, Meksika, İran ve ABD ile madalya masasının zirveye çıkmasıyla Şampiyonanın açık galibi oldu.
 
Dört günlük Şampiyonaların sonuçlanmasının ardından, aşağıdaki MVP ödülleri sunuldu:

sonuçlar

www.worldtaekwondo.org/results-day-3taipei-2018-world-taekwondo-poomsae-championships/

 

SONUÇLAR GÜNÜ 3, Taipei 2018 Dünya Taekwondo Poomsae Şampiyonaları

 

Taipei 2018 Dünya Taekwondo Poomsae Şampiyonası 4. günde en iyi takımın ödüllendirme töreni