taekwondo Haber-taekwondo Haberleri
http://www.taekwondohaber.com

Kamuoyuna Duyuru - Olimpiyat Kotaları
Kamuoyuna Duyuru - Olimpiyat Kotaları
Türkiye Taekwondo Federasyonu, olimpiyat kotaları ile ilgili bir açıklama yayınladı.

06-07 Aralık 2019 tarihleri arasında Rusya’nın Moskova kentinde yapılacak olan Grand Prix Final Müsabakası sonrası hangi ülkelerin 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına kota alacağı açıklık kazanacaktır.

Kotalar sporcuların adına değil ülke adına verilmektedir. Olimpik Sıralamada ilk 5’te tek sporcumuz bulunan sıkletlerde, sakatlık durumu hariç, ilk 5’de yer alan sporcu 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi temsil edecektir.

İlk 5’te birden fazla sporcumuz bulunan sıkletlerde ise Aralık ayında Rusya’da yapılacak olan Grand Prix Final Müsabakasında daha başarılı olan sporcu puan durumuna bakılmaksızın ülkemizi Olimpiyat Oyunlarında temsil edecektir.

İki Sporcumuzun Grand Prix Final Müsabakasında aynı sonucu elde etmesi durumunda ise (her iki sporcunun da aynı turda elenmesi); sporcularımız 2020 yılı Şubat ayında İsveç’te yapılacak Başkanlık Kupası Taekwondo (G2) müsabakasına Olimpik sıklet olan -57 Kg’da katılacaklardır. Seçme niteliği taşıyacak bu müsabakada fazla puan alan sporcu ülkemizi Olimpiyat Oyunlarında temsil edecektir. Eşitlik durumunda federasyonca  tekrar seçme yapılacaktır. Ancak seçilen sporcunun sakatlığı durumunda, diğer sporcu 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi temsil edecektir.

Önemle Duyurulur.